Misterium Męki Pańskiej

Każdego roku członkowie DA Na Miasteczku przygotowują inscenizację, opowiadającą historię męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, często w nieoczywisty sposób. Przedstawienie wystawiane jest w Niedzielę Palmową oraz sobotę poprzedzającą ten dzień. 

W 2022 roku zamiast Misterium Męki Pańskiej mogliśmy zobaczyć Misterium Spotkania pt. „Jawnogrzesznica i Pan”.

Celem aktorów, twórców i wszystkich współtworzących Misterium jest umożliwienie widzom ‒ studentom duszpasterstwa, wiernym z parafii NMP z Lourdes i innym gościom ‒ głębszej refleksji nad wydarzeniami, jakie miały miejsce ponad dwa tysiące lat temu w Jerozolimie, a także duchowego wejścia w klimat najważniejszych dla chrześcijan dni w roku. Spektakle są często inspirowane wielkimi dziełami literatury światowej, m.in. „Mistrzem i Małgorzatą” M. Bułhakowa czy „Ewangelią według Piłata” E. E. Schmitta. W ramach przygotowań aktorzy uczestniczą w warsztatach prowadzonych przez osoby z doświadczeniem i wiedzą z dziedziny teatru oraz aktorstwa. 

Jeżeli lubisz występować publicznie, czujesz w sobie żyłkę aktora, chcesz ewangelizować poprzez teatr lub po prostu pomóc w przygotowaniu spektaklu i głęboko przeżyć czas Wielkiego Postu, a jednocześnie dobrze się bawić, weź udział w Misterium Męki Pańskiej! Zapraszamy!