GPS, czyli nawigacja na niebo

Z tegoroczną Ewangelizacją Miasteczka Studenckiego AGH związane były trzy litery: GPS. Czy to promocja nowej nawigacji samochodowej? Nic bardziej mylnego! GPS to skrót od wyrażenia „Gdzie Pędzisz Studencie?”, które to stało się hasłem przewodnim majowego spotkania studentów duszpasterstwa Na Miasteczku z mieszkańcami akademików.

Głównym celem ewangelizacji było wyjście do studentów, naszych rówieśników i głoszenie im Dobrej Nowiny. Z tej okazji przygotowaliśmy kilka atrakcji, które przykuwały uwagę przechodzących obok osób. W nawiązaniu do hasła powstały stanowiska, przy których opowiadaliśmy innym o kulturze i zwyczajach różnych państw. Rosja, Kamerun, Hiszpania czy Niemcy były głównymi punktami na naszej mapie. Ponadto w wyznaczonych miejscach każdy mógł dostać lemoniadę, ciastko albo zjeść upieczoną na grillu kiełbaskę. Bufet pod gołym niebem cieszył się sporym zainteresowaniem, także ze względu na przygotowane wcześniej miejsca, które niejako oznaczyły teren naszej kawiarni. I choć tegoroczny maj nie był dla nas łaskawy pod względem pogody, na tych kilka godzin pojawiło się słońce, które zdecydowanie współpracowało z nami tego dnia.

Pomiędzy przygotowanymi atrakcjami i smakołykami przemieszczaliśmy się my – studenci z duszpasterstwa. Ubrani w specjalne koszulki z widniejącym logiem tegorocznej ewangelizacji, zachęcaliśmy innych do rozmowy, często na ważne i trudne tematy. Był to czas, kiedy mogliśmy dzielić się naszym doświadczeniem wiary, naszym spojrzeniem na Boga; czas słuchania drugiego człowieka, zapraszania do wspólnoty, nawiązywania znajomości.

Ewangelizacja Miasteczka Studenckiego AGH to coroczne wydarzenie, jedno z najważniejszych dla naszego duszpasterstwa. Niezmiennie uważamy, ze jest ono potrzebne i może przynieść dużo dobrych owoców. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w jej organizacji oraz tym, którzy skorzystali z tego, co przygotowaliśmy. Dziękujemy i – mamy nadzieję – do zobaczenia już w przyszłym roku!

Zdjęcia z tegorocznej ewangelizacji znaleźć można w naszej galerii. Cała relacja wyróżniona jest także na naszym Instagramie.

Anna Kamińska, Gabriela Naczasta