Wolontariat


„Ubogim nieść Dobrą Nowinę” Łk 4, 18-19

____________________________________
Nasza Historia

Początek naszego Wolontariatu to comiesięczne spotkania Wróć do Mnie Projektu a Paulo. To tam doszliśmy do wniosku że chcemy postawić krok naprzód i służyć drugiemu człowiekowi.  Co miesiąc spotykaliśmy się i pytaliśmy Boga co konkretnie ma powstać, jak to ma wyglądać i do kogo mamy iść z naszą służbą.  Nie trzeba było długo czekać na Jego odpowiedź: w tych czasach w szczególny sposób ubogimi są osoby starsze, które niestety bardzo często są także schorowane i samotne. I tak pojawiliśmy się w przyparafialnym Klubie Seniora…

Nasza Służba                                               

W skład Wolontariatu wchodzą trzy grupy:

– Osoby, które chcą pomagać w Klubie Seniora.

Do Klubu przychodzimy od wtorku do piątku w godzinach 14.00 – 17.00. Nasza służba polega na lekkich pracach biurowych, parzeniu herbatki, przygotowaniu posiłków, ale przede wszystkim na rozmowie i przebywaniu z drugim człowiekiem.

– Osoby, które chcą angażować się w wydarzenia

W Klubie Seniora organizujemy co jakiś czas wydarzenia okolicznościowe jak np. Zaduszki, Wigilia czy Zbiórka Żywności. Zadaniem osób w tej grupie jest przygotowanie scenariuszy, dekoracji i przeprowadzenie wydarzenia.

– Pomoc Indywidualna

Osoby działające w tej grupie odwiedzają także osoby starsze, samotne, chore w ich domach, świadcząc różną pomoc logistyczną (zakupy, sprzątanie, wizyty u lekarzy itp.)

Nasze Spotkania

Od stycznia 2018r. spotykamy się raz/dwa razy w miesiącu, aby podsumować minione i zaplanować przyszłe wydarzenia, ale także abyśmy mogli ze sobą pobyć i miło spędzić razem czas.

Wieczory Uwielbienia

Spotkania Wróć do Mnie Projektu a Paulo odbywają się w każdy drugi wtorek miesiąca o 21:15 i tam wciąż nabieramy sił do działania i dawania miłości tym, którzy tego najbardziej potrzebują.

Dołącz do Nas!

Do Wolontariatu możesz dołączyć kontaktując się z Sylwią Rapacz (rapaczsylwia@gmail.com), Michałem Duszą (michal.dusza7@gmail.com) lub przyłączając się do grupy na Facebooku: Projekt a Paulo – Wolontariat.