Wielki Post w DA Na Miasteczku

Środą Popielcową rozpoczęliśmy kolejny Wielki Post. Przed nami czterdzieści dni przygotowywania się do najważniejszych świąt w chrześcijaństwie – Świąt Wielkiej Nocy.

Chcąc jak najlepiej wykorzystać czas Wielkiego Postu i jednocześnie podtrzymać tradycje nie tylko chrześcijańskie w ogóle, ale także naszego duszpasterstwa, chcemy zaproponować udział w wydarzeniach, które odbywać się będą w kościele NMP z Lourdes.

DROGA KRZYŻOWA – nabożeństwo to będzie odprawiane w każdy piątek Wielkiego Postu po Akademickiej Dwudziestce, czyli około 20.30  w kościele parafialnym. Zapraszamy w szczególności studentów oraz środowiska akademickie. Każde nabożeństwo będzie przygotowywane oraz prowadzone przez członków naszego duszpasterstwa.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE – tradycyjnie na początku Wielkiego Postu odbędą się akademickie rekolekcje, które ukierunkują nas na przeżywanie kolejnych dni tego świętego czasu. Zaczynamy 28 lutego o godzinie 20.00. Rekolekcje pod hasłem „Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?” (Rz 8, 31) potrwają do środy. Poprowadzi je dla nas ks. Bartosz Pikul CM Szczegółowy plan pojawi się w najbliższych dniach. Transmisja online z rekolekcji będzie prowadzona na stronie duszpasterstwa na Facebooku.

O innych organizowanych przez nas wydarzeniach będziemy informować na bieżąco.