Szlachetna paczka


Szlachetna Paczka to znana inicjatywa i z pewnością przynosi wiele dobra. Jako Duszpasterstwo chcemy włączyć się w tę akcję i pomóc jednej rodzinie.

Kompaktowe informacje:

1. Chcemy pomóc pani Katarzynie oraz jej mamie – pani Teresie, które są na emeryturze. Niewielkie przychody oraz stan zdrowia sprawiły, że z osób, które chętnie pomagały innym stały się osobami potrzebującymi pomocy.
Szczegółowy opis rodziny zamieszczamy na dole.

2. Do najważniejszych potrzeb należą:
-lodówka
-żywność trwała (Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach)
-środki czystości (Proszek do prania, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Szczoteczka do zębów)
-odzież (Płaszcz zimowy, Buty)
-łóżko

3. Pomóc można poprzez:
-włożenie żywności trwałej oraz środków czystości do opisanego pudełka znajdującego się na parterze budynku duszpasterstwa
-wrzucenie pieniędzy do puszki (podczas spotkań wspólnot, w piątki i niedziele wieczorem w kawiarence)
-przelew na konto:
60 8642 1041 3006 4013 3243 0001
Anna Rygalik

Za zebrane pieniądze zostaną zakupione rzeczy, które sporo kosztują (lodówka, łóżko, odzież). Jedynie dzięki ofiarności wielu ludzi jesteśmy w stanie podarować je rodzinie.

4. Zbiórkę prowadzimy do 7.12. Później pakowanie prezentów, 10.12 przewieziemy paczki do magazynu i po chwili trafią do pani Katarzyny i pani Teresy.

5. Dawanie jest po prostu KLAWE! (czyli wyborne, świetne)

Opis rodziny:

Pani Katarzyna (64 l.) mieszka ze swoją mamą, panią Teresą (90 l.). Pani Katarzyna ma wieloletnie doświadczenie w różnych dziedzinach: początkowo pracowała w ośrodku badawczym, następnie przez wiele lat pracowała jako przedszkolanka. Pani Teresa natomiast była dziennikarką. Obie panie są teraz na emeryturze. Ich sytuacja zmieniła się, kiedy dwa miesiące temu zmarł mąż pani Teresy. Obecnie panie rezygnują z wykupienia części drogich leków, aby wystarczyło im pieniędzy na pozostałe potrzeby. Po odliczeniu kosztów mieszkaniowych (1200 zł) oraz kosztów lekarstw wykupowanych przez obie panie (700 zł) dochód na jedną osobę wyniósł 550 zł. Pani Katarzyna choruje na cukrzycę i neuropatię, co uniemożliwia jej wychodzenie z domu i załatwianie codziennych spraw (warto dodać, że mieszkanie znajduje się na trzecim piętrze). W robieniu zakupów pomaga paniom opiekuna z MOPS-u. Ostatnimi czasy wzrok pani Katarzyny pogorszył się tak bardzo, że nie może czytać książek, co było jej ulubionym zajęciem. Zarówno pani Katarzyna, jak i pani Teresa przez całe swoje życie aktywnie udzielały się w akcjach charytatywnych. Pani Katarzyna działała w sprawie dzieci nieuleczalnie chorych, natomiast pani Teresa starała się zapewnić dom dzieciom z domów dziecka, za co została szczególnie wyróżniona Orderem Uśmiechu. Panie dzielą się zawsze tym, co mają, nawet jeśli obecnie nie jest im łatwo. Za najważniejsze potrzeby pani Katarzyna wskazała żywność trwałą i lodówkę. Stara wymaga ciągłego rozmrażania, a częste schylanie się przy wykonywaniu tej czynności przysparza pani Katarzynie dużo trudności. Rodzinie przydadzą się też środki czystości.

„Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40)