Spotkanie z Timem Guénard


„Trzy marzenia trzymały go przy życiu: że wyrzucą go z poprawczaka, że zostanie szefem bandy i że zabije ojca. Ostatnie, największe marzenie, jako jedyne nie spełniło się.”

Zapraszamy Was 21 marca o godzinie 20.30 na spotkanie z człowiekiem,
który podstawił nogę genetyce.
Spotkanie z Timem  Guénard , którego historia życia to niesamowity scenariusz prowadzący od chęci zemsty do pełnego przebaczenia.

„Tim został porzucony przez matkę, kiedy miał trzy lata. Ta przywiązała go do słupa jednej z polnych dróg i odeszła. Nad ranem zziębniętego i wystraszonego chłopca znalazła policja. Oddano go w ręce agresywnego, uzależnionego od alkoholu ojca. Ten znęcał się nad nim bezlitośnie. W dniu piątych urodzin ojciec pobił go tak mocno, że Tim ledwie przeżył. Po tym ciężkim pobiciu chłopiec spędził w szpitalu, przykuty do łóżka ponad trzy lata. Miał zmiażdżone nogi, które lekarze składali jak puzzle. Był zupełnie sam, nikt go nie odwiedzał, poza pielęgniarkami podającymi zastrzyk. Po szpitalu nie miał dokąd pójść. Był dzieckiem niechcianym pozostającym w rękach państwa. Przeszedł przez takie instytucje jak: szpitale psychiatryczne, domy dziecka, domy starców,
rodziny zastępcze i poprawczaki…”

Nie te doświadczenia, a przemiana jaka zaszła w Timie Guénard jest najcenniejszym jego przesłaniem.

Obecnie Tim mieszka w Pirenejach, niedaleko Lourdes, w pięknym domu położonym na górskim zboczu. Posiada kochającą rodzinę – żonę, czworo dzieci oraz wnuki. Zajmuje się pszczelarstwem, prowadzeniem gospodarstwa i resocjalizacją młodzieży. Wybudował kilka domów, by móc przyjmować zagubionych młodych ludzi.

Co zatem spotkało go w życiu, że przeżył taką zmianę?

Znowu mamy okazję spotkać się z nim w Krakowie, by usłyszeć bezpośrednio od niego jak zawiłości życia poprowadziły go do głębokiej wewnętrznej przemiany.

To nie będzie kolejna mowa motywacyjna. Historia jego życia przemienia innych. Zawsze na lepsze. To być może będzie spotkanie na które od dawna czekasz.
—————
Tim jest autorem książki pt. „Silniejszy od nienawiści” (we Francji ta książka należy do kanonu lektur obowiązkowych. W Polsce jej tłumaczenie ukazało się ze względu na wskazanie Jana Pawła II).
Książka będzie w sprzedaży w trakcie spotkania.