Słuchowisko o Męce Pańskiej

W przeżywaniu tegorocznych świąt Wielkanocnych studenci z naszego DA przygotowali Słuchowisko o Męce Pańskiej. Gdy nie możemy czynnie uczestniczyć w Misterium Paschalnej Ofiary Naszego Pana, tym bardziej zachęcamy do wsłuchania się w Jego historię.

Od wielu już lat studenci zrzeszeni w naszym duszpasterstwie przygotowywali pod kierunkiem wspólnoty Nazaret Misterium o Męce Pańskiej. Tegoroczne próby zostały przerwane z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne i kolejne obostrzenia władz państwowych i kościelnych. W wielu głowach kołatała myśl, że w tym roku święta będą…

No właśnie, w tym roku święta będą. Jakie będą – to zależy od każdego z nas. Gdy więc na dwa tygodnie przed świętami pojawił się pomysł, aby Misterium zrealizować tak, jak odbywa się obecnie większość naszych interakcji społecznych czy działań duszpasterskich, od razu przystąpiliśmy do działania. Ich efektem jest bodaj pierwsze na polskim YouTube Słuchowisko o Męce Pańskiej. 

Chcemy w ten sposób pomóc wejść nam wszystkim w te najważniejsze dla chrześcijan dni w roku. Fakt, że nie możemy bezpośrednio uczestniczyć w sprawowaniu Misterium Paschalnej Ofiary niech nas otwiera do przeżywania tajemnicy spotkania Boga z człowiekiem w głębi naszych serc.

Słuchowisko dostępne jest tutaj. Zachęcamy do odsłuchania.