Sesja is coming…

Sterta książek, nieprzespane noce i niezliczone litry wypitej kawy – znacie ten obrazek? Jeśli jesteście studentami, to z pewnością! Sesja nadchodzi i nic nie możemy z tym zrobić. Ale możemy spróbować poprosić o pomoc Mądrość Najwyższą.

Już w najbliższy czwartek w kościele NMP z Lourdes na ul. Misjonarskiej studenci oraz ludzie nauki spotkają się na Mszy Świętej z błogosławieństwem na czas sesji. Takie błogosławieństwo, ufamy, przyda się tak studentom, jak i wykładowcom. Od lat spotykamy się dwa razy do roku przed ołtarzem, żeby wspólnie prosić o Dary Ducha Świętego i opiekę na ten trudny czas. Choć dobrze wiemy, że bez solidnej nauki i ciężkiej pracy rezultatów nie będzie, to chcemy prosić Pana Boga o siłę na ten czas i mądrość, kiedy nagle na egzaminie pojawi się pustka w głowie. 

W czwartek (21 stycznia 2021 r.) o godzinie 20.00 rozpocznie się prawdopodobnie (wierzymy w to!) duchowa inauguracja zimowej sesji egzaminacyjnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich tych, którzy muszą mierzyć się z zaliczeniami, tych, którzy będą decydować o ocenach oraz wszystkich, którym leży na sercu dobro świata nauki. 

Po Mszy Świętej zachęcamy do pozostania na czuwaniu modlitewnym w duchu Taize, które organizujemy w każdy czwartek po Dwudziestce w naszym kościele. 

/15.01.2021 r.
Anna Kamińska