Co śpiewamy?


Śpiewamy przeważnie pieśni liturgiczne.

Aby dowiedzieć się jakie pieśni śpiewamy na konkretnej Mszy, zapisz się do naszej grupy mailowej »

Dobór pieśni opieramy głównie na śpiewnikach :

Niepojęta Trójco 1Niepojęta Trójco – tom I

Śpiewnik liturgiczny z zapisem nutowym. Powstał w duszpasterstwie dominikańskim w Krakowie. Zawiera współczesne kompozycje, śpiewy z Taize i współczesne opracowania pieśni tradycyjnych (renesansowych)

Wydawca: Dominikański Ośrodek Liturgiczny (1998)

Niepojęta Trójco 2Niepojęta Trójco – tom II

Długo wyczekiwany II tom śpiewnika Niepojęta Trójco zawiera aż 329 utworów: chorał gregoriański z tradycji dominikańskiej, jednogłosowe pieśni tradycyjne, kompozycje i opracowania wielogłosowe autorów, takich jak: Dawid Kusz OP, Paweł Bębenek, Urszula Rogala, Piotr Pałka, Jacek Sykulski, Marcin Pospieszalski.

Wśród nich znajdują się melodie psalmów responsoryjnych, aklamacji przed ewangelią, antyfony i responsoria gregoriańskie, gregoriańskie i wielogłosowe części stałe Mszy, pieśni na poszczególne okresy liturgiczne, a także osobne działy z pieśniami maryjnymi i eucharystycznymi, ostinata oraz dodatki (m.in. Akatyst, litanie, Koronka do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy).

Wydawca: Dominikański Ośrodek Liturgiczny (2010)

Exultate DeoExsultate Deo

Exsultate Deo to uznany i znakomity śpiewnik w opracowaniu Gizeli Marii Skop. Uwzględnia on najnowsze wskazania dokumentów Stolicy Apostolskiej na temat liturgii. Organiści, muzycy kościelni i wszyscy, dla których ważna jest troska o piękno liturgii, znajdą w nim szeroki wybór melodii części stałych Mszy Świętej, psalmów, pieśni na poszczególne okresy roku liturgicznego oraz hymny i pieśni okolicznościowe. Autorka zwraca uwagę, iż "muzyka powinna jeszcze bardziej podkreślać charakter liturgii, uwzględniać wrażliwość naszych czasów i tradycje muzyczne poszczególnych regionów", dlatego najnowsze wydanie jej śpiewnika zawiera nie tylko najważniejsze wytyczne na temat muzyki kościelnej, ale również praktyczne porady, w jaki sposób należy dobierać śpiewy na liturgię.

Wydawca: Wydawnictwo Ruchu Światło – Życie (1990)

Najnowsze śpiewy z TaizeNajnowsze śpiewy z Taize

Najnowsze i najobszerniejsze wydanie śpiewów z Taizé w zapisie nutowym. Zebrano w nim 137 najbardziej popularnych śpiewów wykonywanych przez młodych ludzi, uczestniczących w spotkaniach organizowanych przez braci z ekumenicznej wspólnoty z Taizé. Nie brakuje w nim także najnowszych kompozycji (np. "Bóg jest miłością", "Pokój, pokój", "Bierzcie chleb"). Wszystkie śpiewy proponowane są na czterogłos oraz zaopatrzone w tłumaczenie na język polski.

Wydawca: Edycja Św. Pawła (2007)

Śpiewamy również pieśni, które nie zostały zawarte w powyższych śpiewnikach, zebrane podczas uczestnictwa w różnych warsztatach bądź akcjach ewangelizacyjnych.