Rekolekcje na Dobry Początek


Od poniedziałku (7.10.2013) do środy odbyły się  w naszym Duszpasterstwie Rekolekcje na Dobry Początek roku akademickiego. Hasłem przewodnim były słowa z Biblii:

„Idź z tą siłą, jaką posiadasz” /Sdz 6,14/.

Nauki wygłosił o. Wojciech Kowalski SJ.

Pierwszego dnia usłyszeliśmy, że każdy z nas znalazł  się w świątyni z jakiegoś konkretnego powodu –  mimo, że nie musimy go znać. Poznaliśmy (lub przypomnieliśmy sobie) historię walki Dawida i Goliata, co ukazało nam główną  myśl dnia i w zasadzie całych rekolekcji: powinniśmy szukać  swoich przeszkód, czegoś, co nas ogranicza i próbować to zwalczyć, pokonać. Nawet, jeśli wydaje nam się, że jesteśmy słabi, Bóg mówi: „Idź!”. Idź nawet ze złością, jeśli akurat teraz jest w Twoim sercu. Wszystko może być Twoją siłą. Drugiego dnia usłyszeliśmy o kolejnej szczególnej postaci: Jonaszu. Trzeciego dnia, na zakończenie rekolekcji, o. Wojciech mówił o prawdziwym życiu. W końcu „nie jest ono tylko pozytywne. To takie nitki, przeplatającego się dobra i zła”.

W poniedziałek i wtorek po Mszy mogliśmy uwielbiać  Jezusa na Adoracjach prowadzonych przez Scholę i Nazaret. Była także możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej.

W środę po podziękowaniach dla Rekolekcjonisty, wszyscy chętni zebrali się w sali Duszpasterstwa na prezentacji Wspólnot w nim działających: Lektorów, Nazaretu, Scholi, Góry Oliwnej oraz Oazy (czyli Ruchu Światło – Życie). Każda prezentacja opowiadała o tym, co robią poszczególne grupy i kiedy się spotykają. 

To były trzy pełne wydarzeń dni, dla wszystkich uczestników z pewnością bardzo owocne. Nauki na długo w nas pozostaną, a my dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, obecność i wspólnie spędzony czas.


5 thoughts on “Rekolekcje na Dobry Początek

   • ks. Antoni

    Kiedyś to było tak, że w dniu zakończenia rekolekcji, Rekolekcjonista na końcu Mszy św. otrzymywał płytę ze wszystkimi nagraniami i były one dostępne do ściągnięcia już tego samego wieczoru. Ale to stare czasy… Kto potrafi to powtórzyć?

    Poza tym…

    Gratuluję nowej naprawdę fajnej strony!

    ks. AM

    • Paweł Goliński
     Paweł Goliński

     Dziękujemy bardzo. Co do nagrań z rekolekcji, to spokojnie. Nowa strona dopiero rozpoczęła funkcjonowanie i dopiero krystalizuje się zespół odpowiedzialnych za poszczególne segmenty. Nie od razu Rzym zbudowano – niemniej jednak dziękujemy za trafną sugestię:)

komentowanie jest wyłączone