Rekolekcje dla nas i całego świata (cz.2)


W związku z rozpoczęciem w grudniu roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, na 7 miesięcy przed ŚDM, przygotowany został wyjątkowy projekt: oficjalne rekolekcje „Dla nas i całego świata”.

Od grudnia do czerwca, podczas siedmiu spotkań, które odbywać się będą w sobotnie popołudnia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, specjalnie zaproszeni goście z Polski i świata wprowadzać będą w temat miłosierdzia, uczynków miłosierdzia i poprowadzą modlitwę.

W drugiej części spotkania prowadzący (Tomek Adamski i Mateusz Ochman) rozmawiać będą z zaproszonym gościem: ks. Michałem Olszewskim SCJ na temat uczynków miłosierdzia: umarłych grzebać oraz modlić się za żywych i umarłych.

 

Zgromadzeni w Sanktuarium obejrzą też materiał filmowy o 12 krakowskich świętych, którzy pełnili omawiane uczynki; ich postawy promują w ramach duchowych przygotowań do ŚDM przedstawiciele duszpasterstw akademickich Krakowa. 16 stycznia przyjrzymy się dwóm kolejnym krakowskim świętym: św. Szymonowi z Lipnicy i św. Stanisławowi Kazimierczykowi,

O godzinie 18:00 celebrować będziemy wspólną Eucharystię, po niej rozpocznie się część ewangelizacyjna spotkania: konferencja prowadzących, zakończona modlitwą uwielbienia. Wszystkim spotkaniom towarzyszył będzie śpiew schól i młodzieżowych zespołów religijnych. W konfesjonałach Sanktuarium będą dyżurować kapłani.

 

NIECH_ZAISKRZY_PL2