Mamy nowego Szefa!

Stery duszpasterstwa w roku akademickim 2020/21 przejmuje Karolina Jasnosz. Członkowie wspólnot 1 czerwca zdecydowali, kto będzie reprezentował ich w przyszłym roku akademickim.

Czerwiec każdego roku to w naszym duszpasterstwie czas wyborów nowego Szefa Rady Duszpasterskiej. Tegoroczne wybory miały wyjątkowy charakter, ponieważ po raz pierwszy odbywały się w formie online i – to trzeba przyznać – nigdy nie przebiegły tak sprawnie jak teraz! 

Pięciu przedstawicieli każdej wspólnoty oraz Księża Andrzej i Piotr mogli oddać swój głos na jednego z trzech kandydatów: Katarzynę Czupryk, Karolinę Jasnosz oraz Andrzeja Kwiatkowskiego. I choć nie obyło się bez drugiej tury, Karolina zdobyła większość głosów, wygrywając tym samym wybory na Szefa Rady Duszpasterskiej. 

Karolina jest kolejną kobietą, która weźmie odpowiedzialność za duszpasterstwo razem z Księżmi Andrzejem, Piotrem i Wojciechem. Jej posługa zapisze się na kartach historii DA zaraz za Grażyną Lubelczyk oraz Małgorzatą Adamczyk, której kadencja trwała dwa lata. 

karolina jasnosz

Karolina Jasnosz – studentka administracji, humanistka z krwi i kości; lubi czytać i kupować książki; jest członkiem Odnowy w Duchu Świętym „Nazaret” oraz dwukrotną reżyserką i scenarzystką Misterium Męki Pańskiej; udziela się w Projekcie a Paulo w ramach pomocy indywidualnej