Dlaczego warto?


W tym miejscu można zapoznać się ze świadectwami lektorów. Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie, dlaczego warto służyć do Mszy, to przeczytaj poniższe teksty.

Maciej Stanisz

Służba jako lektor w duszpasterstwie „Na Miasteczku” z początku nie wydawała się dla mnie niczym szczególnym. Jednak zacząłem dostrzegać, jak wiele dla mnie to znaczy. Otaczali mnie ludzie, którzy chcieli tak jak ja ofiarować Bogu swoją modlitwę i służbę – ludzie, którzy doceniali moje chęci i starania oraz cenili mnie bez względu na słabości.

Regularne msze w DA były okazją by choć przez chwilę nie myśleć o problemach i zmartwieniach życia codziennego. Przekonałem się, że mogę pozostać sobą i być wierny swoim wartościom. Nie muszę ulegać wpływom z zewnątrz i robić „to, co wszyscy”. Poza tym, pomimo różnych trudności mojego życia w Krakowie, zawsze kończyło się dla mnie dobrze – nie mam wątpliwości, że Bóg był i jest zawsze ze mną!

Michał Balogh

Mimo, że moja służba jest bardzo krótka, to już wiem, że wiele wniosła ona do mojego życia, wyrabia we mnie poczucie obowiązku oraz uczy mnie regularnie poświęcać czas Panu Bogu. Każdorazowe uczestnictwo we Mszy Świętej „zza ołtarza” daje mi również wyciszenie i przynosi wiele duchowego spokoju.

Mariusz Szklarz

Często mówię, że moją najlepszą decyzją na studiach w Krakowie było wstąpienie do lektorów. W czasach szkolnych nie miałem dużo wspólnego ze służbą liturgiczną, zaledwie kilka razy służyłem na oazach wakacyjnych.

Gdy przyszedłem na studia, zacząłem szukać wspólnoty. Na rekolekcjach adwentowych usłyszałem zaproszenie do lektorów – zgłosiłem się już na drug dzień. Stopniowo poznawałem liturgię, uczyłem się służenia, aż po czterech latach zostałem szefem lektorów.

Służba przy ołtarzu była najważniejszym elementu zmiany mojego charakteru. Z człowieka unikającego wyzwań stałem się człowiekiem biorącym byka za rogi.