Październikowa ewangelizacja 2022

EWANGELIZACJA MIASTECZKA STUDENCKIEGO AGH JUŻ ZA NAMI!!!
 
W czwartek 20 października odbyło się wydarzenie, które kolejny raz pokazało, że nie ma znaczenia, z jakiej wspólnoty z naszego duszpasterstwa się wywodzisz… Bo jednoczy nas jedno – Pan rozpalił w naszych sercach pragnienie mówienia o Jego miłości!🔥
 
Co nam towarzyszyło? Czy było ciężko? Jakie doświadczenie wynieśliśmy? Co zyskaliśmy? A może coś straciliśmy? Czas? Energię? Czy studenci chcą dziś słuchać o Bogu? Czy warto mówić o Jezusie w XXI wieku?
(((Było zimno, wielu z nas było od razu po zajęciach, na miasteczku jakoś tak dziwnie mało osób, a emocje towarzyszyły przeróżne — bo od lęku i zniechęcenia aż po wielki entuzjazm… Ruszyliśmy nieść radosną nowinę! )))
W mojej głowie było tylko jedno pytanie – przyznaje jeden z uczestników Ewangelizacji – Czy moje serce idzie tam dla Niego? Słowo Boże mówi „Idźcie, oto was posyłam jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów”. (Łk 10, 3-4)
 
Czy ja szczerze jestem na to gotowy? A co jeśli tam będą moi koledzy? Zaprę się Go? Czy ja naprawdę idę tam z miłości do Niego? Dla Niego? Potrafię postawić Go ponad lęk, chęć bycia akceptowanym, lubianym? Czy jeśli trzeba będzie, to „po ludzku” stracę twarz dla Niego? Ośmieszę się dla Niego? Dam się odrzucić dla Niego? Czy jestem w stanie stanąć przed kimś bez żadnego zabezpieczenia? Nie mieć nic poza doświadczeniem miłości Chrystusa?
 
Rozmów było wiele, a każda z nich cenna i wartościowa😊. Wielu odmówiło, wielu nie chciało słuchać, ale wychodzimy z jednym doświadczeniem – warto mówić o najważniejszej Miłości! ❤️ Warto przyznawać się do Boga, nawet jeśli masz być odrzuconym, warto iść, nawet jeśli szukasz tylko jednej owcy, warto siać, nawet jeśli nie od razu zobaczysz owoc, warto nie mieć „po ludzku” nic, a dawać świadectwo posiadania wszystkiego! Niech Bóg będzie uwielbiony w owocu, jaki przyniesie ta Ewangelizacja!
 

Październikowa ewangelizacja 2022