Było światowo! – relacja z Balu Andrzejkowego 2019

Przybysze z dalekich Indii, Japonii i Chin; mieszkanki gorących Włoch i Turcji, a nawet piloci linii lotniczych – w takich strojach pojawili się członkowie Duszpasterstwa Akademickiego Na Miasteczku (i nie tylko) na tradycyjnym Balu Andrzejkowym, który odbył się 23 listopada br. w siedzibie Duszpasterstwa przy ul. Misjonarskiej 37 w Krakowie.

Motywem przewodnim tegorocznej zabawy było hasło „TRAVEL AROUND THE WORLD”.  W Kawiarence na Poddaszu (która na czas zabawy pełniła funkcję bufetu), w Sali Akademickiej (zamienionej na czas imprezy w salę balową) oraz na korytarzach można było spotkać przybyszy z różnych zakątków ziemskiego globu. Andrzejki rozpoczęły się od przywitania wszystkich uczestników zabawy i wspólnej modlitwy. Odtańczyliśmy również tradycyjnego poloneza oraz złożyliśmy życzenia imieninowe naszemu duchowemu opiekunowi – ks. Andrzejowi Telusowi CM. W imieniu całej wspólnoty DA Na Miasteczku okolicznościowy upominek złożyła na ręce ks. Andrzeja szefowa Rady Duszpasterstwa, Grażyna Lubelczyk.

Miłośnicy tanecznej zabawy mogli pląsać w rytm największych przebojów, pozostali zaś oddawali się rozmowom i raczyli się pysznościami przygotowanymi przez członków wspólnoty Nazaret. W zabawie uczestniczyli członkowie duszpasterstwa oraz ich znajomi i przyjaciele, wśród których byli również reprezentanci innych duszpasterstw akademickich Krakowa.

Andrzejki A.D. 2019 przeszły już do historii, a szampańską zabawę będziemy wspominać, przygotowując się do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia…

Szymon Rój